Skip to main content
YÖK'TEN DÖNEM SONU SINAVLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
YÖK, üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların, yüz yüze gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı.
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer Öğrencilerimizin Sorularını Yanıtladı
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer ile İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulama Sorumlusu Dr. Neslihan Fatma Er, 21 Nisan Salı günü COVID-19 nedeniyle içerisinde bulunduğumuz zorlu dönemde öğrencilerimizden gelen soruları yanıtladılar.
Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'den Mesaj

Değerli Öğrencimiz ve Saygıdeğer Ailesi,

Tüm dünya zor bir dönemden geçiyor. Hepimiz kendimizin ve ailemizin sağlığından endişe duyuyor, psikolojik olarak da dayanıklı kalmanın ne denli güç olduğunu birlikte deneyimliyoruz. Bu süreçte İstanbul Kültür Üniversitesinin birinci önceliği öğrencilerimizin sağlığı ve her şeyin normale döneceği zamana kadar, eğitimlerine eksiksiz devam edebilmeleri. Bu kapsamda aldığımız önlemleri ve uygulamalarımızı sizlerle de paylaşmak isteriz.

2019-2020 Akademik Takvim Değişikliği

Değerli İKÜ Ailesi,

17 Nisan 2020 günü yapılan  ve bütün dekanlarımızın, fakülte temsilcilerimizin , müdürlerimizin katıldığı senatomuzda, YÖK tarafından alınan kararlar doğrultusunda, oy birliği ile aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır. Detaylar için https://www.iku.edu.tr/tr/akademik-takvim

İKÜ CATS Sanal Ofislerimiz Hizmete Başladı!

Tüm talep, başvuru ve danışmanlık işlemlerimizi dijital platforma taşıdık. İKÜ CATS ekranınızdan aşağıdaki işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

KÜLTÜR NOKTASI
Sanal Ofisi ile yapabileceğiniz işlemler

İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulaması CATs ile Fark Yaratıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi teknolojinin bütün olanaklarından yararlanarak uzaktan eğitim altyapısını oluşturmuş ve bu yönde önde gelen eğitim kurumlarından biri olma başarısını göstermiştir. 2011 yılından bu yana CATs sistemi ile eğitim etkinliklerine zaman ve mekândan bağımsız erişim olanağı sunan İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs (COVID-19) hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında geçilen Uzaktan Eğitim Uygulaması ile tüm yeteneklerini öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuyor. 

CATs Başlangıç Öyküsü

Küresel ölçekte yaşanmakta olan Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile gündeme gelen uzaktan eğitim çalışmalarına İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) olarak 2011 yılında başladığımızı biliyor musunuz? CATS’in başlangıç öyküsünün kamuoyu ile paylaşıldığı 30.09.2011 tarihli ilk basın yansımamıza ulaşmak için lütfen tıklayınız… 

Sen #evdekal Biz Etkinlikleri Sana Getiririz

İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs Hastalığından (COVID-19) korunma önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesi ile tüm yerleşkelerini kapatmasına rağmen etkinliklerine hız kesmeden online olarak devam ediyor.

Online eğitimlerin yürütüldüğü Sanal Sınıf ve Üniversitemizin sosyal medya hesapları aracılığıyla ayağınıza gelen etkinlikleri Unical sistemimizden takip edebilirsiniz.

Etkinlik takvimine ulaşmak için tıklayınız...

“AGMER Webinar Serisi–II”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin ikincisi, 27 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’de “Korona Sonrasında Yeni Bir Dünya Düzeni Doğar mı? Türkiye Nasıl Hazırlanmalı?” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Global Resources Partnership, London Energy Club ve Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü’nün Londra’dan konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin moderatörlüğünü İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr.

"Bir Eğitim Duayeninden Ders Gibi Mektup”  

Hürriyet gazetesi Eğitim Editörü Nuran Çakmakçı, Kültür Koleji Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Onursal Başkanımız İnş. Yük. Müh. Sayın Fahamettin Akıngüç'ün mesajından yola çıkarak "Bir eğitim duayeninden ders gibi mektup” başlıklı köşe yazısı hazırladı. 

25 Nisan 2020 tarihli gazetede yayımlanan köşe yazısını okumak için tıklayınız...

Subscribe to Uzaktan Eğitim