Skip to main content
“Üniversitelerde Hibrit Eğitim Dönemi: Öğrencilerin Kaygısı ve Stresi Azalıyor”
Yüz yüze ve online eğitim modellerinin birlikte uygulandığı ‘hibrit-karma eğitim’ üniversitelerde uygulanmaya başladı. Yeni modelin öğrenciler üzerindeki etkisi hakkında konuşan İKÜ Yabancı Diller Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Sinan Bataklar, “Karma model, öğrencilerin motivasyonunu oldukça arttırdı. Sınırlı imkânlarla da olsa kampüse gelmek onları mutlu etti. Derslerin kayıt altına alınması ise kaygıyı ve stresi azaltıyor” dedi. 
İstanbul Kültür Üniversitesi Hibrit Eğitim Modeli Test Yayını 
İstanbul Kültür Üniversitesi Hibrit Eğitim Modeli test yayını, 13 Ekim Salı günü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer'in anlatımıyla gerçekleştirildi.
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı - XXIV
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.
2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru

İstanbul Kültür Üniversitesi Senatosu, 10.09.2020 tarihinde toplanarak, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının 04.09.2020 tarihli “Yükseköğretim Kurumlarımızdaki 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde derslerin mümkün olduğunca uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılmasına” ilişkin yazısı ile YÖK tarafından hazırlanan “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi”nde yer alan ilkeleri de göz önünde bulundurarak 2020-21 Güz Yarıyılı Egitim Ögretim Süreçlerini çok yönlü bir şekilde değerlendirmiştir. 

İKÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici: “Uzaktan Eğitimi Başarıyla Tamamladık” 
Küresel salgınla beraber geçiş yapılan uzaktan eğitim sürecine, ilk günden itibaren sorunsuz adapte olduklarını dile getiren İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici, “10 yıllık uzaktan öğretim tecrübemiz ve sahip olduğumuz CATS sistemi ile senkron ve asenkron olarak eğitim-öğretim dönemini başarıyla tamamladık. Bu konudaki deneyimimiz bize uzaktan eğitimde ivme kazandırdı” dedi.  
Dr. Bahar Akıngüç Günver: “YÖK’ün ‘yüzde 40’ kararı ne anlama geliyor?”
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver’in YÖK’ün yeni düzenlemelerine ilişkin görüşlerinin yer aldığı “YÖK’ün ‘yüzde 40’ kararı ne anlama  geliyor?” başlıklı haber, eğitim yazarı Pervin Kaplan’ın sitesinde yayınlandı. 
Kültür’lü PR’cıların Mezuniyet Öncesi Partisi
İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencileri, 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilen parti ile mezuniyetlerini kutladılar.
YÖK'TEN DÖNEM SONU SINAVLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
YÖK, üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların, yüz yüze gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı.
Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'den Mesaj

Değerli Öğrencimiz ve Saygıdeğer Ailesi,

Tüm dünya zor bir dönemden geçiyor. Hepimiz kendimizin ve ailemizin sağlığından endişe duyuyor, psikolojik olarak da dayanıklı kalmanın ne denli güç olduğunu birlikte deneyimliyoruz. Bu süreçte İstanbul Kültür Üniversitesinin birinci önceliği öğrencilerimizin sağlığı ve her şeyin normale döneceği zamana kadar, eğitimlerine eksiksiz devam edebilmeleri. Bu kapsamda aldığımız önlemleri ve uygulamalarımızı sizlerle de paylaşmak isteriz.

2019-2020 Akademik Takvim Değişikliği

Değerli İKÜ Ailesi,

17 Nisan 2020 günü yapılan  ve bütün dekanlarımızın, fakülte temsilcilerimizin , müdürlerimizin katıldığı senatomuzda, YÖK tarafından alınan kararlar doğrultusunda, oy birliği ile aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır. Detaylar için https://www.iku.edu.tr/tr/akademik-takvim

Subscribe to Uzaktan Eğitim