Skip to main content
İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulaması CATs ile Fark Yaratıyor

İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulaması CATs ile Fark Yaratıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi teknolojinin bütün olanaklarından yararlanarak uzaktan eğitim altyapısını oluşturmuş ve bu yönde önde gelen eğitim kurumlarından biri olma başarısını göstermiştir. 2011 yılından bu yana CATs sistemi ile eğitim etkinliklerine zaman ve mekândan bağımsız erişim olanağı sunan İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs (COVID-19) hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında geçilen Uzaktan Eğitim Uygulaması ile tüm yeteneklerini öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuyor. 
 

İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulaması CATs ile Fark YaratıyorMütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, dünya ve ülkemizin eşiğinde olduğu kriz ile ilgili yapılan çalışmalardan bahsederek “İstanbul Kültür Üniversitesi'nin bundan 10 yıl önce hazırladığı CATs sistemi ile uzaktan öğretimde en başarılı üniversitelerden biri olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

İstanbul Kültür Üniversitesi uzaktan eğitim uygulamasında 50 sanal sınıfta yer ve mekândan bağımsız olarak 5 bin öğrenciye bağlantı imkânı sunacak Adobe Content plaformu kullanılacak. Adobe Content ile sesli ve görüntülü iletişimin yanı sıra; Flash animasyonlarını (swf), yazılım simülasyonlarını (Adobe Captivate, vb.), görsel öğeleri, video dosyalarını (.flv, .mp4), PDF dokümanlarını ve masaüstünüzü paylaşabilirsiniz. Yazılı olarak mesajlaşabilen platformda, beyaz tahta uygulamasıyla çizimli anlatımlar da yapılabiliyor.

Uzaktan eğitimin kalitesi ve kapsamını geliştirmeye odaklanan CATs sistemi ile akademisyenlerimiz; senkron ve asenkron olarak verecekleri derslerin içeriklerini çeşitli video, podcast ve sunumlarla zenginleştirebilecek. Öğrencilere yönelik uygulayacakları form, anket, quiz ve ödevlerle de öğrencilerin etkileşimini arttırabilecekler.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde önlisans, lisans ve lisansüstü (laboratuvar, atölye, uygulama dersleri/ saatleri hariç olmak üzere) dersler 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren uzaktan öğretimle CATs (http://cats.iku.edu.tr/) üzerinden yapılmaya başlanacaktır. CATs’te yapılacak dersler ile ilgili bilgilendirme, dersin öğretim üyeleri tarafından derse kayıtlı öğrencilerin ORION sistemine kayıtlı e-posta adreslerine CATs üzerinden yapılacaktır.

İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulaması CATs ile Fark Yaratıyor