Skip to main content
Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel’in Görüşlerine Milliyet Gazetesinde Yer Verildi 
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel’in görüşlerine, “Eğitime korona düzenlemesi” başlığıyla 23 Mayıs 2020 tarihli Milliyet gazetesinde yer verildi.
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı-IX
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), COVID-19 salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ile Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'in de katılımıyla online olarak düzenledi.
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı-VIII
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.
YÖK'TEN DÖNEM SONU SINAVLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
YÖK, üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların, yüz yüze gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı.
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı-VII
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer Öğrencilerimizin Sorularını Yanıtladı
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer ile İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulama Sorumlusu Dr. Neslihan Fatma Er, 21 Nisan Salı günü COVID-19 nedeniyle içerisinde bulunduğumuz zorlu dönemde öğrencilerimizden gelen soruları yanıtladılar.
Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'den Mesaj

Değerli Öğrencimiz ve Saygıdeğer Ailesi,

Tüm dünya zor bir dönemden geçiyor. Hepimiz kendimizin ve ailemizin sağlığından endişe duyuyor, psikolojik olarak da dayanıklı kalmanın ne denli güç olduğunu birlikte deneyimliyoruz. Bu süreçte İstanbul Kültür Üniversitesinin birinci önceliği öğrencilerimizin sağlığı ve her şeyin normale döneceği zamana kadar, eğitimlerine eksiksiz devam edebilmeleri. Bu kapsamda aldığımız önlemleri ve uygulamalarımızı sizlerle de paylaşmak isteriz.

2019-2020 Akademik Takvim Değişikliği

Değerli İKÜ Ailesi,

17 Nisan 2020 günü yapılan  ve bütün dekanlarımızın, fakülte temsilcilerimizin , müdürlerimizin katıldığı senatomuzda, YÖK tarafından alınan kararlar doğrultusunda, oy birliği ile aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır. Detaylar için https://www.iku.edu.tr/tr/akademik-takvim

İKÜ CATS Sanal Ofislerimiz Hizmete Başladı!

Tüm talep, başvuru ve danışmanlık işlemlerimizi dijital platforma taşıdık. İKÜ CATS ekranınızdan aşağıdaki işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

KÜLTÜR NOKTASI
Sanal Ofisi ile yapabileceğiniz işlemler

İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulaması CATs ile Fark Yaratıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi teknolojinin bütün olanaklarından yararlanarak uzaktan eğitim altyapısını oluşturmuş ve bu yönde önde gelen eğitim kurumlarından biri olma başarısını göstermiştir. 2011 yılından bu yana CATs sistemi ile eğitim etkinliklerine zaman ve mekândan bağımsız erişim olanağı sunan İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs (COVID-19) hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında geçilen Uzaktan Eğitim Uygulaması ile tüm yeteneklerini öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuyor. 

CATs Başlangıç Öyküsü

Küresel ölçekte yaşanmakta olan Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile gündeme gelen uzaktan eğitim çalışmalarına İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) olarak 2011 yılında başladığımızı biliyor musunuz? CATS’in başlangıç öyküsünün kamuoyu ile paylaşıldığı 30.09.2011 tarihli ilk basın yansımamıza ulaşmak için lütfen tıklayınız… 

Sen #evdekal Biz Etkinlikleri Sana Getiririz

İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs Hastalığından (COVID-19) korunma önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesi ile tüm yerleşkelerini kapatmasına rağmen etkinliklerine hız kesmeden online olarak devam ediyor.

Online eğitimlerin yürütüldüğü Sanal Sınıf ve Üniversitemizin sosyal medya hesapları aracılığıyla ayağınıza gelen etkinlikleri Unical sistemimizden takip edebilirsiniz.

Etkinlik takvimine ulaşmak için tıklayınız...

İKÜ Hemşirelik Bölümü "farkınızdayızyanınızdayız" Videosu

İstanbul Kültür Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin sağlık çalışanları için "farkınızdayızyanınızdayız" başlıklı bir video hazırladılar. Videoyu izlemek için lütfen tıklayın...

Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver’in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı - VI

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.

"Değerli Kültür Ailem, 

Pandemi süreciyle başlayan gündem mesajlarında 6. haftayı geride bırakıyoruz. Günün getirdiği koşullar doğrultusunda haftanın bir özeti olarak Cumartesi günleri paylaşmayı tercih ettiğim mesajların takvimi, bugün için değişti. 

Mutfak Alışverişinde Hijyen Dönemi

Gıdanın hazırlanması, ulaştırılması, en önemlisi tüketiciye teslim edilmesi aşamaları, Yeni Koronavirüs Hastalığı’nın (COVID-19) insandan insana bulaşması riskini de taşıyor.

COVID-19 Sürecindeki Ebeveyn-Çocuk İlişkisi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Toran koordinatörlüğünde, COVID-19 karantina sürecinde profesyonel iş yaşantısında yer alan Türk ve Çinli ebeveynlerin evde çocuklarıyla yaşadıkları deneyimlere yönelik bir araştırma gerçekleştirildi.

Oruç Tutarken Bağışıklığı Güçlü Tutacak Öneriler

Ramazan ayı bu yıl Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını sebebiyle evlerde geçiyor. Bu dönemde, oruç tutanların bağışıklık sistemlerine ayrıca dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan İstanbul Kültür Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürhan Raif Çiftçioğlu, Ramazan ayında doğru beslenme ve yeme alışkanlıkları hakkında bilgi vererek bağışıklık sistemini güçlendirici tavsiyelerde bulundu.

Prof. Dr. Emre Alkin Öğrencilerimizle Buluştu

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 28 Nisan 2020 Salı günü “Corona Sonrası Hayat” başlıklı bir e-seminer düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Ekonomist, Yazar ve Akademisyen Prof. Dr. Emre Alkin, COVID-19 pandemisi öncesi ve sonrası Türkiye’deki ve dünyadaki ekonomik konjonktür hakkındaki değerlendirmelerini öğrencilerimizle paylaştı. Sanat ve yaşam ile ilgili görüşlerini de belirten Prof. Dr. Alkin, öğrencilerimizin sorularını da yanıtladı. 
 

“Liderliğin Pandemiyle Sınavı”

Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Hürriyet gazetesi web portalındaki eğitim köşesinde konuk yazar olarak yer aldı.

COVID-19’un Ruh Sağlığımız Üzerindeki Etkileri

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) pandemisi dünyayı etkisi altına alırken hepimiz içinde bulunduğumuz hızlı değişen ve belirsiz olan bu duruma stres, korku ve yaygın endişe gibi doğal ve normal olan tepkilerle yanıt verebiliriz.

“AGMER Webinar Serisi–II”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin ikincisi, 27 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’de “Korona Sonrasında Yeni Bir Dünya Düzeni Doğar mı? Türkiye Nasıl Hazırlanmalı?” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Global Resources Partnership, London Energy Club ve Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü’nün Londra’dan konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin moderatörlüğünü İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr.

"Bir Eğitim Duayeninden Ders Gibi Mektup”  

Hürriyet gazetesi Eğitim Editörü Nuran Çakmakçı, Kültür Koleji Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Onursal Başkanımız İnş. Yük. Müh. Sayın Fahamettin Akıngüç'ün mesajından yola çıkarak "Bir eğitim duayeninden ders gibi mektup” başlıklı köşe yazısı hazırladı. 

25 Nisan 2020 tarihli gazetede yayımlanan köşe yazısını okumak için tıklayınız...

Dr. Bahar Akıngüç Günver’in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı-V

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.

"Değerli Kültür Ailem, 

Pandemi günlerinde; iletişimin, paylaşımın, dayanışmanın farklı boyutlarını yaşadığımız bir haftayı daha geride bıraktık. 

“AGMER Webinar Serisi-1"

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin ilki, 26 Nisan Pazar günü saat 16.00’da “Aile İşletmelerinde Veliaht Koçluğu” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Veliaht Koçu Tunç Vidinli’nin konuşmacı olduğu etkinlikte; aile şirketlerinde devir sorunları, devralacak yöneticinin hazırlanması ve yeni nesillere aktarımda yapılması gerekenler öğrencilere aktarıldı.